Cięcie diamentowe betonu i żelbetu
Główna / Cięcie diamentowe betonu i żelbetu
Obecnie, przy realizacji absolutnej większości projektów związanych z demontażem żelbetowych, monolitycznych, ceglanych i innych konstrukcji (w tym przebudowy mieszkań), użycie narzędzia diamentowego jest przewidziane jako nieodłączny warunek realizacji prac budowlanych.
Cięcie za pomocą narzędzia diamentowego należy do najbardziej wydajnych i bezpiecznych metod oddziaływania na materiał. Główną cechą cięcia diamentowego jest brak dynamicznych obciążeń konstrukcji.
Nieograniczone możliwości zastosowania i wysoka produktywność zapewniły duże zapotrzebowanie na narzędzia diamentowe we wszystkich dziedzinach budownictwa.
Cięcie diamentowe jest skutecznie wykorzystywane do następujących rodzajów prac:
- wycinanie otworów w ścianach;
- poszerzenie otworów w ścianach;
- tworzenie niszy;
- cięcie kanałów dla systemów komunikacyjnych;
- demontaż ścian i stropów;
- dzielenie bloków żelbetowych na pół w celu ułatwienia transportu;
- tworzenie wnęk na sejfy, sprzęt produkcyjny.
Zalety stosowania cięcia diamentowego
Cięcie diamentowe betonu, cegły, prętów zbrojeniowych, kamienia itp. ma wiele zalet w porównaniu z metodą cięcia udarowo-impulsowego:
Brak obciążeń dynamicznych. Podczas pracy integralność materiału nie jest naruszana, to znaczy nie powstają na nim pęknięcia.
Wyższa wydajność pracy. Diamentowe cięcie ścian charakteryzuje się większą szybkością cięcia materiałów. W rezultacie pracę można zakończyć w krótszym czasie.
Wyjątkowo gładkie cięcie. Narzędzie diamentowe łatwo i płynnie tnie twarde materiały, dzięki czemu miejsce cięcia nie wymaga dodatkowej obróbki.
Niski poziom hałasu. Podczas cięcia diamentowego ścian nie ma wibracji i nieprzyjemnego hałasu. Nawet będąc w mieszkaniu podczas pracy, nie odczujesz dyskomfortu.
Jaki sprzęt jest używany?
Diamentowe cięcie betonu wykonuje się za pomocą kilku rodzajów narzędzi. W zależności od technologii wykonania procedury istnieją dwa rodzaje urządzeń do cięcia diamentowego konstrukcji betonowych: narzędzia ręczne, cięcie maszynowe.
Cięcie diamentowe narzędziem ręcznym (przecinarka gazowa, przecinarka elektryczna) służy do drobnych prac.
Za pomocą narzędzia ręcznego wykonuje się cięcie betonu w małych pomieszczeniach, w których nie można używać urządzeń o większej mocy.
Za pomocą narzędzi ręcznych można szybko i bez dodatkowych kosztów zdemontować żelbet nawet w najtrudniejszych i ciasnych miejscach (piwnica, na wysokości, pod wodą), blisko podłogi, sufitu, ściany, na dowolnej wysokości, pod dowolnym kątem.
Cięcie maszynowe
Dzięki automatycznemu wyposażeniu cięcie monolitów betonowych odbywa się bardziej wydajnie. Technologia ta pozwala na przecięcie betonu na głębokość 620 mm.
Cięcie piłami tarczowymi
Cięcie odbywa się za pomocą pił tarczowych, które mają lutowane segmenty diamentowe ściśle ukierunkowane na cięcie określonego materiału (żelbet, asfalt, cegła, kamień naturalny itp.). Segmenty zawierają syntetyczne diamenty w wiązaniu metalicznym. Wystające z wiązki krawędzie diamentu przecinają materiał.
Cięcie konstrukcji budowlanych za pomocą tarcz diamentowych jest zalecane podczas instalowania otworów wewnętrznych w ścianach standardowych domów panelowych. Metodę stosuje się przy konstruowaniu otworów w ścianach żelbetowych o grubości do 20 cm.
Cięcie betonu piłami linowymi
Jeśli konieczne jest cięcie grubych (ponad 45 centymetrów) konstrukcji betonowych, skutecznie stosuje się cięcie linowe. Metoda jest często stosowana do cięcia fundamentów, kolumn nośnych w budynkach i innych konstrukcjach.
Cięcia wykonane tą metodą, jak również przy cięciu tarczą diamentową, są dokładne i równe.
Diamentowe cięcie betonu zbrojonego nożem tarczowym, w przeciwieństwie do cięcia linowego, umożliwia pracę w miejscach, w których nie ma możliwości umieszczenia sprzętu do cięcia linowego. Główne różnice między cięciem tarczowym a cięciem linowym to zwiększone wymagania dotyczące płaszczyzny powierzchni ciętej konstrukcji, a także ograniczenie głębokości cięcia.
Koszt usługi diamentowego cięcia betonu
Koszt cięcia zależy od wielu czynników, są to głębokość cięcia, metoda, materiał i stopień wzmocnienia konstrukcji, a także ilość wykonanej pracy.
Jeśli jesteś zainteresowany ceną cięcia diamentowego, skontaktuj się z naszymi menedżerami w celu uzyskania informacji. Współpracując z nami możesz również liczyć na możliwość zamówienia wielu innych usług wymaganych w procesie przebudowy.
Napisz do nas a przedstawimy nasze propozycje realizacji zadania.
Cennik cięcia
Cena za 1 Metr Kwadratowy
Ciętej powierzchni
Łączna długość x głębokość cięcia
-
Ściany, schody oraz stropy od 400,00 do 800,00 PLN
Standardowo zł/m2 600,00
-
Elementy konstrukcyjne od 600,00 do 1050,00 PLN
Standardowo zł/m2 800,00
-
Posadzki od 350,00 do 650,00 PLN
Standardowo zł/m2 550,00
-
Asfalt od 200,00 do 450,00 PLN
Standardowo zł/m2 300,00
Zostaw prośbę
o bezpłatną konsultację
Nasz zespół tworzą specjaliści z wyższym wykształceniem budowlanym. Kadra naszej firmy to nie tylko pracownicy produkcyjni, ale także konstruktor-projektant oraz certyfikowany specjalista w zakresie inspekcji budynków i konstrukcji.
